fbpx
Facebook reklāmas: Kā reklamēt savu biznesu internetā?

9 Jan, 2022

facebook reklāmas

Vai esi kādreiz aizdomājies par to, cik lielu lomu digitālā mārketingā pasaulē spēlē Facebook reklāmas? Mēs Tev varam sniegt atbildi: Būtiski lielu, jo Facebook aktīvi izmanto 2,8 miljardi cilvēku katru mēnesi!  ( 1 060 000 + Latvijā)  ir patiesi lieliska sociālo mediju platforma, kurā reklamēties, tāpēc, ja vēlies iepazīt Facebook reklāmas (Kas ietver arī Instagram reklāmas)  tuvāk, tad šis bloga raksts ir domāts tieši Tev!

Satura rādītājs

Kas tad īsti ir Facebook reklāmas?

Pavisam vienkārši: Tās ir reklāmas, kas tiek izveidotas un publicētas Facebook platformā, lai mērķētu tās uz tiem platformas lietotājiem, kuriem reklāma varētu šķist vissaistošākā. Lai pielāgotu Facebook reklāmas savai mērķauditorijai, ir nepieciešams atzīmēt dažādus vēlamos faktorus, kas auditorijai atbilst, piemēram, atrašanās vieta, demogrāfiskais stāvoklis vai intereses. Tādējādi Facebook reklāmu ieguvums ir tāds, ka to redz tikai tie lietotāji, kuri atbilst reklāmas izveidotāja atzīmētajiem faktoriem.

Lūk, vēl daži reklāmas ieguvumi:

 • Viegli pielāgot savu budžetu;
 • Izmantojot analītiskos rādītājus, var rūpīgi sekot līdzi reklāmas efektivitātei;
 • Ir iespējams ātri un efektīvi gūt plašāku atpazīstamību, palielinot klientu skaitu.

Stratēģijas izstrāde kā prioritāte

Pirms sāc savu reklāmas ceļojumu, ir jāvelta laiks stratēģijas izveidei. Bez konkrētas stratēģijas, būs tiešām viegli apjukt lielajā informācijas burzmā un piedāvājumu klāstā. Reklāmām ir jābūt mērķtiecīgām, jo bez mērķiem un konkrētiem plāniem tās diemžēl nebūs efektīvas. 

Pirms ķeries klāt pie kampaņas izveides, uzdod sev šos jautājumus: 

 • Kādu produktu vai pakalpojumu es konkrēti vēlos reklamēt?
 • Uz kādu auditoriju es mērķēju? 
 • Kā viņi izmantos manu produktu un ko tieši no tā iegūs?
 • Kāds ir manas kampaņas konkrētais mērķis:
  • Vai es vēlos iegūt jaunus klientus?
  • Vai tomēr gūt plašāku zīmola atpazīstamību?
  • Varbūt veicināt pārdošanas apjomus? 

Kādi ir Facebook reklāmas izveides soļi?

Reklāmas izveide sastāv no vairākiem etapiem, un mēs esam izvēlējušies šos 6 etapus kā pašus galvenos:

 • Mārketinga stratēģijas izstrāde: Jau izcēlām to, cik šis posms ir svarīgs, bet tiešām atceries, ka bez konkrētas stratēģijas nav iespējami efektīvi rezultāti.
 • Mērķa izvēle: Posms, kurā Tev jāizvirza savs mērķis, piemēram, plašāka zīmola atpazīstamība vai lietotāju iesaistes palielināšana. Mērķim ir jāsaskan ar Taviem uzņēmējdarbības mērķiem.
 • Mērķauditorijas atlase: Posms, kurā izvēlies pēc kādiem kritērijiem pielāgot reklāmas lietotājiem.
 • Lokācijas izvēle: Posms, kurā izvēlies, kur tieši Tavas Facebook reklāmas šajā platformā būs redzamas, piemēram, Facebook storijos.
 • Budžeta, laika un optimizācijas fiksēšana: Posms, kurā vari izvēlēties savu reklāmas budžetu, izvēlēties, vai Tavas Facebook reklāmas uzrādīsies ar vai bez definēta sākuma un beigu posma, kā arī varēsi veikt reklāmas optimizāciju.
 • Formāta izvēle: Posms, kurā izvēlies, vai Tavu Facebook reklāmu formāts būs, piemēram, bilde, video, slaidšovs vai vēl cits formāts.

Vērtīgākais, ko paņemt no šī bloga raksta? Facebook ir digitālā mārketinga veiksmes atslēga! Facebook reklāma ir lielisks veids, kā reklamēt savu biznesu internetā, protams, pirms tam izveidojot skaidru spēles plānu.

Mārketinga Skolas piedāvājums

Ja vēlies padziļināti iepazīt Facebook un Instagram reklāmu pasauli, un gūt visu nepieciešamo informāciju, lai veidotu veiksmīgas reklāmas kampaņas, mēs esam izveidojuši Latvijā visapjomīgāko Facebook un Instagram reklāmas kursu tiešsaites formātā.

Un, ja meklē profesionālu atbalstu savu mērķu sasniegšanai, mēs esam šeit, lai palīdzētu. Kā pieredzējusi reklāmas aģentūra, mēs piedāvājam profesionālu palīdzību Facebook un Instagram reklāmu uzstādīšanā, nodrošinot, ka Tava kampaņa sasniedz vēlamos rezultātus visefektīvākajā veidā.

CITI raksti

Līdzīgi raksti

Vairāk no Mārketinga Skolas

Meta reklāmas kurss

Piesakies tiešsaites meta kursam un apgūsti meta reklāmas pamatprincipus!

Seko jaunumiem

Esi pirmais, kurš iegūst informāciju par jaunākajiem digitālā mārketinga trendiem

Sociālie mediji

Seko mums Facebook un Instagram, lai piedalītos ikmēneša mārketinga konkursos un izlozēs