fbpx
Mākslīgais intelekts: draugs vai drauds?

15 Feb, 2024

Mākslīgais intelekts

Mākslīgais intelekts 2023.gadā sastāda 27 miljardus ASV dolāru no pasaules mārketinga tirgus vērtības. 2028.gadā pētnieki prognozē, ka tā tirgus vērtība jau būs sasniegusi 107 miljardus ASV dolāru.

Skaitļi runā paši par sevi – mākslīgais intelekts attīstās ļoti strauji.

Šī iemesla dēļ vēlamies rakstā iepazīstināt ar mākslīgo intelektu, īpaši akcentējot tā ietekmi mūsu nozarē – mārketingā.

Kas ir mākslīgais intelekts?

Mākslīgais intelekts visbiežāk cilvēkiem asociējas ar robotiem un bailēm par to, kā tie cenšas imitēt cilvēku uzvedību.

Tā ir tikai daļa no mākslīgā intelekta, jo īstenībā šis tehnoloģiju attīstības rezultāts ir sastopams mums visapkārt.

Temperatūras automātiskā regulācija istabā ir mākslīgais intelekts.

Pašbraucošās jeb autonomās mašīnas ir mākslīgais intelekts.

Īpaši Tev ieteiktie seriāli un filmas Netlix platformā arī ir mākslīgais intelekts.

Šis tehnoloģiju sasniegums ir sastopams biežāk nekā mums šķiet un tāpēc ir vērts uzzināt par to vairāk.

Mākslīgais intelekta izmantošana mārketingā 

Mārketinga nozarē mākslīgais intelekts ir lielisks palīgs. Arī mums, Mārketinga Skolā. Tas spēj veidot mārketinga tekstus, ģenerēt attēlus un vizuāļus, tas pat var samontēt podkāsta ierakstu.

Viens no pašlaik populārākajiem mākslīgā intelekta rīkiem ir CHAT GPT, ar ko var bezmaksas sarunāties ikviens, un tas var palīdzēt visdažādākajos jautājumos. Ne velti 2 mēnešus pēc CHAT GPT palaišanas tirgū, tas sasniedza 100 miljonus aktīvo lietotāju, kļūstot par vēsturē visstraujāk augošo aplikāciju patērētāju tirgū.

Lai Tev parādītu CHAT GPT darbībā, sniedzām tam šīs norādes, liekot atsūtīt atbildi 3 versijās:

“Man pieder veikals “Odziņa” Jūrmalā, kurā pārdodu svaigus augļus un ogas. Uzraksti 30 vārdus garu reklāmas tekstu, kuru varu ievietot platformā Facebook klāt bildei ar zemenēm. Tekstā paziņo, ka tikai Valentīndienā zemenes nopērkamas par puscenu jeb 6,99 eiro/ kg.”

CHAT GPT labākā versija:

Valentīndiena ir saldumu laiks! Tikai “Odziņā”, Jūrmalā – zemenes par puscenu: 6,99 eiro kilogramā. Piepildi savu dienu ar ogu mīlestību!

Vai Tu būtu nojautis, ka teksts rakstīts ar mākslīgā intelekta palīdzību?

Visticamāk, nē. 

Šīs piemērs īsi un konkrēti parāda, cik gudrs (pat latviešu valodā) ir mākslīgais intelekts, ģenerējot mums šo atbildi dažu sekunžu laikā.

Mākslīgais intelekts: draugs vai drauds?

Sabiedrībā sastopami dažādi viedokļi par mākslīgā intelekta straujo attīstību. Viena daļa baidās, ka robots nākotnē vadīs cilvēku un ka darba tirgū daudzi zaudēs darbu. Savukārt otra daļa priecājas, jo mākslīgā intelekta rīki palīdz ikdienas darbos un ietaupa laiku.

Par robotu uzvaru pār cilvēci nevaram spriest, taču uzskatām, ka, jā, tā ir taisnība, ka mākslīgais intelekts ļoti ietekmē darba tirgu gan negatīvi, gan pozitīvi.

Pasaules Ekonomikas Foruma 2023,gada pētījumā norādīts, ka tādi darbinieki kā sekretāri, datu ievades speciālisti, grāmatveži vai kases darbinieki, ir no tiem, kurus mākslīgā intelekta attīstība var skart negatīvi.

Lai arī darbavietas pazudīs, šajā pētījumā akcentēts, ka uzradīsies daudz jaunu darbavietu, augot pieprasījumam pēc mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās speciālistiem, ilgtspējas ekspertiem, elektrotehnoloģiju inženieriem un citiem tehnoloģiju profesionāļiem.

Veidojas loģisks secinājums, ka viss ir atkarīgs no perspektīvas – datu ievades speciālisti mākslīgo intelektu saskata kā draudu, bet ilgtspējas eksperti kā draugu.

Mums, mārketinga nozarē, mākslīgā intelekta izmantošana arī ir vairāk draugs nekā drauds. 

Tas palīdz ietaupīt daudz laika un enerģijas, kā arī ļauj efektīvāk izmantot mūsu resursus.

Papildus sniegto laiku mēs izmantojam lietderīgi, kaļot jaunus klientu mārketinga izaugsmes plānus un attīstot jaunas mārketinga stratēģijas.

Kā mākslīgo intelektu var ieviest Tavā biznesā?

Pavisam vienkārši: ar sapratni, ka mākslīgais intelekts nav nākotne, bet jau tagadne.

Iesakām sekot līdzi tehnoloģiju aktualitātēm un iespēju robežās automatizēt procesus darba vidē.

Ir vērts apgūt tehnoloģijas un tuvāk iepazīt arī digitālo pasauli, pieņemot visu, ko tā sniedz.

Mūsdienu pasaulē ir jārēķinās ar to, ka mākslīgais intelekts nekur nepazudīs, tas tikai attīstīsies straujāk. Aicinām ar to sadraudzēties, aiztaupot liekas galvassāpes jautājumos, kurus var atrisināt tehnoloģijas! 

Mārketinga skola iesaka

Apvienojiet spēkus ar mākslīgo intelektu un sasniedziet savus mērķus vēl ātrāk un efektīvāk! Mēs, Mārketinga Skola, iesakām iepazīties ar 7 mākslīgā intelekta rīkiem, ko vari izmēģināt jau šodien, lai gūtu ieskatu, kā šie mākslīgā intelekta rīki var Tev palīdzēt ikdienā. Sāciet jau šodien un atklājiet digitālās revolūcijas priekšrocības savā uzņēmumā!

Ja vēlies integrēt mākslīgā intelekta rīkus savā uzņēmumā, bet nezini ar ko sākt, tad Mārketinga skola iesaka pieteikties bezmaksas konsultācijai ar Rihardu šeit, kurā varēsi iegūt personalizētus ieteikumus Tava uzņēmuma attīstībai.

CITI raksti

Līdzīgi raksti

Vairāk no Mārketinga Skolas

Meta reklāmas kurss

Piesakies tiešsaites meta kursam un apgūsti meta reklāmas pamatprincipus!

Seko jaunumiem

Esi pirmais, kurš iegūst informāciju par jaunākajiem digitālā mārketinga trendiem

Sociālie mediji

Seko mums Facebook un Instagram, lai piedalītos ikmēneša mārketinga konkursos un izlozēs